piko-plant-social-biznes
Menu

Producent

O piko plant

Tajemnicę zagadkowych i ekskluzywnych orchidei bohemian można odkryć przy dwarskade w nootdorp (koło hagi), w nowoczesnym zakładzie upraw storczyków phalaenopsis firmy piko plant. Właśnie tutaj już od ponad trzydziestu pięciu lat z wielką miłością, oddaniem i fachowością uprawiamy, selekcjonujemy i uszlachetniamy najbardziej ekskluzywne odmiany phalaenopsis na potrzeby segmentu premium. Nasze orchidee bohemian są wyjątkowe, charakterystyczne, ekskluzywne i eleganckie.

Zawsze najważniejszą kwestią jest dla nas jakość. Gwarantujemy to już od ponad trzydziestu pięciu lat i nie idziemy przy tym na żadne ustępstwa. Na potrzeby każdego etapu procesu produkcji wybieramy najlepszych partnerów – od dostawców po eksporterów. Naszą siłą jest fachowość, pasja i dążenie do perfekcji.

POZWÓL SIĘ ZAINSPIROWAĆ!

Winkel
pikoplant kweker 3
Kas

 

Nasz sposób działania

W naszym zakładzie upraw wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, aby móc zagwarantować najwyższą możliwą jakość roślin i ekskluzywną kolekcję. Wiele procesów odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale każdą roślinę wciąż dokładnie kontrolują „zielone” palce naszych doświadczonych pracowników. Odbywa się to w niezwykle fachowy sposób. Nasze orchidee dostają wiele miłości i uwagi, aby mogły opuścić nasz zakład upraw w doskonałym stanie.

Nasze orchidee bohemian spędzają poza tym więcej czasu w zakładzie upraw niż normalnie. Dajemy im więcej czasu, aby rozwijały się spokojnie w masywne, zdrowe i silne rośliny, którymi konsumenci mogą się długo cieszyć.

Potten
Geautomatiseerd
Inspectie

 

Historia

Piko plant to prawdziwa firma rodzinna, która istnieje już od ponad pięćdziesięciu lat przy dwarskade w nootdorp (holandia). W 1957 roku piet de koning (piko) założył przedsiębiorstwo szklarniowe z ogórkami i pomidorami. Na początku lat 70. Xx wieku rodzina koning przerzuciła się jednak na uprawę kwiatów ciętych. Na początku były to gerbery, a potem cymbidium – odmiana ciętych orchidei.

Wtedy po raz pierwszy wzbudziła się w nas miłość do orchidei. Na początku lat 80. Xx wieku rozpoczęto uprawę pierwszych doniczkowych storczyków phalaenopsis. W 1989 roku arno de koning przejął pałeczkę od swoich rodziców. Firma zaczęła się szybko rozwijać, a w 1998 roku i 2004 roku w 2 fazach wybudowano nowe budynki. W 2012 roku odbyła się ostatnia przebudowa. Była to najbardziej rozległa operacja, która przyniosła ostatecznie podwojenie powierzchni upraw.
Przedsiębiorstwo działa obecnie na powierzchni 44 000 m2, wraz z drugim obszarem zajmującym 3500 m2.

Miłość do pięknych storczyków phalaenopsis doprowadziła w 2018 roku do założenia firmy piko breeding, oddziału piko plant zajmującego się uszlachetnianiem roślin. Dotychczas wyjątkowe odmiany piko breeding zyskały uznanie już w wielu krajach ze względu na swoją niesamowitą jakość i wyjątkowe cechy.

1969 Werken in de kas
Begin 70 verpakken Gerberas
Planten volle grond

 

Certyfikaty

Jakość w firmie piko plant jest najważniejsza. Aby móc to gwarantować, dysponujemy następującymi certyfikatami: mps gap, mps sq, eti i productproof. Co roku są one odnawiane w ramach kontroli, co daje pewność, że spełniamy najsurowsze wymogi w dziedzinie kontroli jakości, śledzenia, ochrony środowiska, warunków pracy, bezpieczeństwa i higieny.

 Certificaat